Her er resultat af foreningens egen skydning 2011

3 stk duble bag duer

1.Erik Christensen
2.Frits Thomsen
3.Henrik Vinter

5 stk duble bag duer

1.Frits Thomsen
2.Henrik Vinter
3.Erik Christensen

3 stk venstre side duer

1.Henrik Vinter
2.Frits Thomsen
3.Thomas Sejlund

Hoved skydning

A Række

1.Frits Thomsen
2.Thomas Sejlund
3.Erik Christensen

B Række

1.Michael Christensen
2.Steffen hessellund


Veteran

1.Svend Andersen

Monte Carlo

Vinder Erik Christensen

________________________________________________________________________________

Her er resutat kommune mesterskab

 JKF Brønderslev

Brønderslev Kommune - Mesterskab i flugtskydning 2011


Konkurrencen afholdtes søndag, d. 7. august på Hjallerup Jagtcenter med 8 deltagende hold samt enkelte individuelle deltagere.
Holdene kom fra: Bolle-Try, Brønderslev, Dorf, Hallund, Hjallerup, Klokkerholm, Serritslev og Ørsø.

Resultat af holdskydning (4 bedste af 5 deltagende skytter):
TRAP:
1 – Klokkerholm (78).
2 – Hjallerup (77).
3 – Serritslev (71)
JAGT:
1 – Hjallerup (84 / 108).
2 – Hallund (80 / 107).
3 – Klokkerholm (79 / 100).

Resultat af individuelle skydninger:
TRAP:
Junior: Anders Skov, Hjallerup (22).
Senior: Bent Larsen, Hjallerup (21 - samt omskydning).
Veteran: Mogens Nielsen, Brønderslev (23).

JAGT:
Junior: Anders Skov, Hjallerup (24 / 29).
Senior: Lars Jensen, Hjallerup (24 / 24 – samt omskydning 22 / 24).
Veteran: Per Thomsen, Hjallerup (21 / 27).

 

JKF Brønderslev

Brønderslev Kommune - Mesterskab i flugtskydning 2011


Konkurrencen afholdtes søndag, d. 7. august på Hjallerup Jagtcenter med 8 deltagende hold samt enkelte individuelle deltagere.
Holdene kom fra: Bolle-Try, Brønderslev, Dorf, Hallund, Hjallerup, Klokkerholm, Serritslev og Ørsø.

Resultat af holdskydning (4 bedste af 5 deltagende skytter):
TRAP:
1 – Klokkerholm (78).
2 – Hjallerup (77).
3 – Serritslev (71)
JAGT:
1 – Hjallerup (84 / 108).
2 – Hallund (80 / 107).
3 – Klokkerholm (79 / 100).

Resultat af individuelle skydninger:
TRAP:
Junior: Anders Skov, Hjallerup (22).
Senior: Bent Larsen, Hjallerup (21 - samt omskydning).
Veteran: Mogens Nielsen, Brønderslev (23).

JAGT:
Junior: Anders Skov, Hjallerup (24 / 29).
Senior: Lars Jensen, Hjallerup (24 / 24 – samt omskydning 22 / 24).
Veteran: Per Thomsen, Hjallerup (21 / 27).